Dostosowywanie strony głównej na blogu i tworzenie pierwszego wpisu

Teraz nadszedł czas na modyfikacje na stronie głównej i dodanie pierwszego wpisu. W tym celu przechodzimy na stronę główną i na dole klikamy link Edytuj (u mnie znajduje się on pod zdjęciem).
Zmieniam tytuł z The Journey Begins na swój własny, np. Poradnik, jak żyć z kotem i przeżyć. Zaznaczamy nasz tytuł po angielsku, klikamy przycisk Delete, a następnie wpisujemy nowy tytuł.
Tworzenie pierwszego wpisu 1
Dodajemy swoje własne powitanie dla osób odwiedzających blog, zmieniamy cytat lub go usuwamy całkowicie, dodajemy inne zdjęcie. Aby zmienić obrazek, klikamy na niego, a potem wybieramy ikonę kosza (Usuń). Następnie w przyborniku klikamy link +Dodaj i wybieramy Media. W następnym oknie klikamy przycisk Dodaj nowy i wybieramy zdjęcie. Po wszystkich zmianach klikamy przycisk Zaktualizuj, a potem Visit post.
Tworzenie pierwszego wpisu 2
Jeśli chcemy dodać nowy wpis klikamy na przycisk w prawym górnym rogu Nowy wpis. Pojawi Nam się formularz, na którym możemy dodać nowy wpis. Korzystając z dostępnych narzędzi do edycji, możemy do wpisu dodawać tekst, zdjęcia, wideo itd. Po wprowadzeniu wszystkich zmian klikamy Opublikuj.
Tworzenie pierwszego wpisu 3

Wszystkie zdjęcia, które dodajemy, możemy znaleźć w sekcji Media po lewej stronie.
Podczas tworzenia wpisu możemy do niego dodawać tagi lub kategorie, aby można było łatwiej wyszukiwać posty. Możemy też zarządzać widocznością posta.
Tworzenie pierwszego wpisu 6
Jeśli obecny motyw Nam się znudził lub zwyczajnie nie podoba, zawsze możemy zmienić go na inny. W tym celu w sekcji Personalizuj klikamy przycik Motywy. Mamy dostępne motywy darmowe i płatne.
Tworzenie pierwszego wpisu 4
Ja wybieram darmowy szablon o nazwie Radcliffe 2, klikam na niego i na górze klikam Aktywuj ten motyw. Motyw ten jest oznaczony jako Beginner, to znaczy że jest odpowiedni dla osób rozpoczynających przygodę z blogowaniem. Po zmianie motywu moja strona wygląda tak:
Tworzenie pierwszego wpisu 5
Zawsze, jak chcemy wrócić do edycji, klikamy na przycisk Moja witryna w lewym górnym rogu.