Jednym z kolejnych kroków, który powinniśmy wykonać, to dopasowanie formularza kontaktowego. Jest on wykorzystywany w sytuacji, gdy ktoś chce się z Nami skontaktować i wysłać wiadomość.

Aby przejść do ustawień formularza kontaktowego, należy po lewej stronie w sekcji Zarządzaj kliknąć link Strony witryny.

Zakładanie bloga na witrynie WordPress.com 14

Przechodzimy na stronę Contact.  Klikamy na przycisk Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 2 po prawej stronie.  W ustawieniach możemy zmienić obrazek wyróżniający, nazwę uproszczoną (zostanie zmieniona nazwa strony w adresie URL). Klikamy przycisk Zaktualizuj i podglądamy zmiany.

Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 3

Następnie klikamy na formularz i klikamy na znak edycji (ikona ołówka).

Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 4

 

Tutaj mamy możliwość edycji pól formularza, zmiany nazwy pól na polskie itd.

Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 5

Ja zmieniłam Name na Imię i nazwisko, Email na Adres email, Comment na Temat (zmieniam typ danych (Field Type) z Text Area na Tekst). Dodaję też nową kolumnę o nazwie Treść wiadomości  i z Field Type ustawionym na Text Area i zaznaczamy checkbox obok pozycji wymagane.

Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 6

Przechodzimy na zakładkę ustawienia. Na tej stronie możemy m.in. zmienić tytuł maili, które będą przychodziły na Naszą pocztę po wysłaniu wiadomości z wykorzystaniem formularza. Ja zmieniam tytuł Contact na Wiadomość z bloga. W polu tekstowym pod etykietą Wprowadź swój adres email podajemy adres email, na który mają być wysyłane maile. Klikamy na przycisk Zaktualizuj, aby zaktualizować formularz. Potem klikamy przycisk Zaktualizuj w prawym górnym rogu, aby zaktualizować całą stronę.Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 7

Po tych wszystkich zmianach klikamy link Visit page w prawym górnym rogu. Możemy teraz przetestować wysyłanie wiadomości. Aby wysyłanie wiadomości zadziałało, mail musi być wcześniej aktywowany. Wpisujemy swoje imię i nazwisko, adres email, tytuł i treść wiadomości. Klikamy przycisk Wyślij.

Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 8

Po wysłaniu wiadomości na stronie pojawia się podsumowanie.Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 9

Po przejściu na pocztę mailową sprawdzamy, czy mail dotarł i jak jest jego zawartość.

Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 10

Aby zmienić tytuł strony z Contact na Kontakt, należy zaznaczyć słowo Contact, kliknąć przycisk Delete, aby usunąć stary tytuł, a następnie wpisać nowy tytuł. Ja wybieram tytuł Formularz kontaktowy. Klikamy przycisk Zaktualizuj w prawym górnym rogu, aby zapisać zmiany i sprawdzamy rezultat.

Dostosowywanie bloga na witrynie WordPress.com 11

 

Aby zmienić angielskie nazwy w menu na polskie, należy w sekcji Personalizuj po lewej stronie kliknąć link Dostosuj. Z dostępnych opcji wybieramy Menu, klikamy na nagłówek Primary, potem na Home i tam zmieniamy etykietę nawigacji z Home na Strona główna (lub na taki, który Tobie pasuje). W taki sam sposób zmieniamy w menu Contact na Kontakt. Następnie klikamy przycisk Publikuj na górze, aby zapisać zmiany.

Tak jak widać tytuł strony został zmieniony, mamy także polskie menu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *